30 kwietnia 2026r. uczniowie klas czwartych podczas wycieczki poznali atrakcje Gór Świętokrzyskich.

Zwiedzanie rozpoczęli od atrakcji przyrodniczej jaką niewątpliwie był Dąb Bartek - jeden z najstarszych dębów w Polsce, od 1954 roku chroniony prawem jako pomnik przyrody, rosnący na terenie leśnictwa Bartków (nadleśnictwo Zagnańsk).

Tuż obok znajdował się park sensoryczny, który był dla uczniów dużą dawką wiedzy - wszystko w tematyce lasu, przyrody - otaczających nas roślin i zwierząt. Dodatkowo figury zwierząt, grzybów, owadów pozwalały z bliska poznać mieszkańców lasu.

Następnym punktem wycieczki był Świętokrzyski Park Legend w Nowej Słupi. Podczas spaceru multimedialną ścieżką edukacyjną uczniowie poznawali legendy i baśnie Gór Świętokrzyskich. Największe wrażenie na uczniach zrobił lot na miotle nad regionem, podczas którego można było podziwiać najatrakcyjniejsze miejsca województwa świętokrzyskiego.

PROJEKT EDUKACYJNY to angażowanie uczniów w zdobywanie wiedzy.

Podczas lekcji biologii uczniowie klas ósmych wykonali metodą projektu prace, których tematem były zależności między organizmami (konkurencja, drapieżnictwo, roślinożerność, pasożytnicze, symbioza).

Praca metodą projektu to zadaniem ambitne i obszerne. Umożliwia dużą samodzielność uczniów w relizacji wybranych zadań.

Pozwala im wykazać się talentem, kreatywnością oraz umiejętnościami organizacyjnymi podczas pracy grupowej. Ingeruje zespół realizujący projekt, a tym samym umożliwia lepsze poznanie kolegów.

Każdy zespół wraz z liderem i pod czujnym okiem nauczyciela w marcu i kwietniu realizował poszczególne etapy pracy czyli: wybór tematu , określenie jego celów, zaplanowanie etapów realizacji, zebranie niezbędnych materiałów z dostępnych źródeł, wykonanie zaplanowanych działań oraz przedstawienie rezultatów pracy (plakat, lapbook, gra planszowa).

Relacja foto...

29 kwietnia 2026r. uczniowie klasy 5b wraz z opiekunami oraz pracownikami Lasów Państwowych sadzili drzewa w rejonie Janiszewa, były to głównie młode dęby.

Akcja sadzenia drzew w Nadleśnictwie Radom

odbyła się po raz trzynasty. Ma uświadomić mieszkańcom, zwłaszcza tym najmłodszym, jak ważna jest ochrona przyrody.

Drzewa posadzono na obszarze o wielkości 25 arów. Nadleśniczy przed rozpoczęciem akcji porównywał las do szkoły. Zmieniają się w nim drzewa, rosną nowe, podobnie jak w przypadku młodych ludzi, gdzie jedni kończą a drudzy zaczynają naukę.

Uczestnicy przyznali, że jest to bardzo pożyteczna akcja, zorganizowana z myślą zarówno o obecnych jak też przyszłych pokoleniach. Potwierdzali to opiekunowie młodzieży sadzącej drzewa.Jeśli popularne powiedzenie "nauka poszła w las" traktujemy raczej ironicznie, tak w tym wypadku ma znaczenie dosłowne.

https://www.cozadzien.pl/.../94590%2Cw-radomiu-posadzili...

Relacja foto...

II edycja szkolnego konkursu plastycznego adresowanego do klas I-III „Namaluj ulubionego bohatera lektury”

W konkursie wzięło udział 19 osób.

Prace wykonane były w różnych technikach.

Techniki rysunkowe: Pastele suche, Kredki świecowe/ołówkowe

Techniki malarskie: Malowanie farbami wodnymi/plakatowymi

Techniki papierowe i kolaż: Wycinanka i wyklejanka z różnych materiałów- bibuła, papier kolorowy, naklejki brokatowe; a także klasyczne techniki wyklejania - plastelina, modelina Pomysły były bardzo ciekawe.

W pierwszych klasach najwięcej prac poświęconych było tyłowemu bohaterowi książki Waldemara Cichonia – „Cukierku, Ty łobuzie!”

Wśród uczniów klas drugich największe zainteresowanie wzbudzili mieszkańcy Antarktydy – pingwiny z książki Aliny i Czesława Centkiewiczów – „Zaczarowana zagroda”

Uczniowie klas trzecich wybrali zabawne przygodny Kazimierza Nowaka z afrykańskiego buszu.

Z przyjemnością informujemy, że Seweryn Lesiak, uczeń klasy 8a, został finalistą konkursu zorganizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych, POTYCZKI Z GRAFIKĄ- „Złap Fejka: Młodzi z Radomia i Powiatu Radomskiego przeciw dezinformacji”.

Ogromne gratulacje Seweryn!!

Relacja foto...

Znamy laureatówV Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej.

Wyłoniono ich spośród niemal 22 200 uczestników w trzech etapach konkursu: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły.

Laureatami zostali finaliści, którzy osiągnęli najlepsze wyniki:

II miejsce (98%) zdobyli:

Lena Rejmer - kl. 7b

Mateusz Kępczyk - kl. 8b

Antonina Smolarz - kl. 8b

Mikołaj Sagan - kl. 8b

Zuzanna Zając - kl.8c