- Szczegóły
10 czerwca 2026 r. uczniowie klas ósmych odwiedzili Miejski Urząd Pracy w Radomiu, gdzie uczestniczyli w spotkaniu poświęconym planowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej po ukończeniu szkoły podstawowej.
Podczas spotkania doradcy zawodowi MUP przedstawili możliwości wsparcia młodzieży w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących dalszej nauki oraz przyszłej kariery zawodowej. Uczniowie poznali najważniejsze aspekty planowania swojej przyszłości, w tym znaczenie zainteresowań, predyspozycji, mocnych stron oraz wartości, którymi warto kierować się przy wyborze szkoły i zawodu.
- Szczegóły
Uczennica naszej szkoły laureatką VI edycji Międzyszkolnego Konkursu „Anatomia i zdrowie człowieka w XII LO”
Konkurs adresowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Radomia i powiatu radomskiego. Jego celem było popularyzowanie wiedzy z zakresu anatomii człowieka, biologii oraz profilaktyki zdrowotnej, a także rozwijanie zainteresowań młodzieży naukami medycznymi.
Tytuł laureata otrzymało dziesięcioro najlepszych spośród ponad 300 uczestników konkursu.
Wśród nich znalazła się Marcelina Chudak uczennica kl. 8c.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i odwagi w realizowaniu naukowych pasji!
- Szczegóły
1 czerwca 2026 roku to dzień, który uczniowie klasy 4c zapamiętają na długo. Spędzili go w przepięknym miejscu, z niezwykłymi zwierzętami. Wybrali się do stajni Carino w Gulinie, gdzie wzięli udział w warsztatach konnych.
Dzień upłynął czwartoklasistom aktywnie, ciekawie i bardzo wesoło. Przy okazji wspaniałej zabawy dzieci dużo nauczyły się na temat koni, ich zachowania i bezpieczeństwa podczas przebywania w ich pobliżu.
W programie znalazły się następujące atrakcje:
- zwiedzanie stajni,
- jazda konna,
- przejażdżka bryczką.
Pomimo obaw większość dzieci zasiadło w siodle i spróbowało jazdy konnej.
Miłym akcentem było również ognisko z kiełbaskami oraz smakołykami przygotowanymi przez rodziców.
To był udany, pełen radości, uśmiechu i przyjemności dzień.
- Szczegóły
29 maja 2026r., podczas Festynu Rodzinnego, wręczono nagrody laureatom drugiej edycji konkursu literacko-plastycznego
„Opowiedz mi swoją bajkę”.
I miejsce: Gabriela Bąk , klasa 2b
Bajka pt. "Jak zostać super bohaterem"
II miejsce: Julia Jung , klasa 3b
Bajka pt. „Niezwykła piłka”
Anastazja Kośla, klasa 2a
Bajka pt. „Zaczarowany kotek”
III miejsce : Maja Gleich, klasa 2c
Bajka pt. „Zaczarowany balonik”
Gratulujemy i za rok zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły klas 1-4.
- Szczegóły
29 maja 2026 roku na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. M. Dąbrowskiej w Radomiu odbył się Festyn Rodzinny, którego głównym celem była integracja środowiska lokalnego oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Wydarzenie zgromadziło licznych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców osiedla.
Festyn rozpoczął się uroczyście o godzinie 13.00. Następnie uczestnicy mogli podziwiać występy uczniów podczas pokazów szkolnych talentów. Dzieci i młodzież prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne wzbudzając ogromny entuzjazm publiczności.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także rozgrywki sportowe odbywające się na kompleksie boisk „Orlik”. Uczniowie uczestniczyli w meczach piłki nożnej pod hasłem „Mistrzostwa świata”, a później wszyscy chętni mogli wziąć udział w integracyjnych grach i zabawach sportowych.
Na uczestników czekało wiele dodatkowych atrakcji. Ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Można było również skorzystać z atrakcji przygotowanych w „Niesamowitym pawilonie”, takich jak fryzury, makijaże, tatuaże czy wykonywanie kolorowych koralików lub zakładek do książek. Dla najmłodszych przygotowano zabawy sensoryczne.







