- Szczegóły
21 maja 2026 roku w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia z pierwszej pomocy, które poprowadzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu
Pierwsza pomoc przedmedyczna jest niezwykle ważna! W wielu przypadkach to właśnie pierwsze minuty po zdarzeniu decydują o życiu i zdrowiu poszkodowanego, a szybka i prawidłowa reakcja zwiększa szanse na pełny powrót do zdrowia osoby poszkodowanej!
Uczniowie klas I-VIII mieli okazję:
poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy
zobaczyć z bliska sprzęt ratowniczy
wykonywać RKO (resuscytację krążeniowo-oddechową)
zapoznać się z obsługą automatycznego defibrylatora AED
Nie zabrakło praktyki na fantomach i wielu emocji! To było nie tylko ciekawe, ale i bardzo ważne doświadczenie, które może kiedyś uratować komuś życie!
- Szczegóły
W dniach 18 – 19 maja 2026 roku uczniowie klas ósmych wybrali się na 2 -dniową wycieczkę w odległe regiony naszego kraju. Tym razem wybór padł na Warmię i Mazury. Ta część Polski posiada bogactwo historyczne i krajobrazowe.
Pierwszy dzień wycieczki zaczęliśmy naukowo odwiedzając Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera, które znajduje się na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczniowie poszerzyli tu swoją wiedzę na temat rolnictwa, żywności oraz oddziaływania diety na zdrowie człowieka oraz ważnych aktualnie problemach, jak zanieczyszczenie środowiska czy zmiany klimatyczne.
- Szczegóły
Cała Społeczność Szkoły mocno trzyma za Was kciuki!
Życzymy Wam spokoju, wiary w siebie, jasnych myśli i powodzenia na egzaminie.
Niech zdobyta wiedza zaprocentuje jak najlepiej, a każdy egzaminacyjny dzień przyniesie satysfakcję i uśmiech.
- Szczegóły
Za nami wyjątkowy Piknik Rodzinny „Zrozumieć Wodę” nad Zalewem na Borkach, którego współorganizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomiu.
Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na problem malejących zasobów wody oraz promowanie racjonalnego korzystania z niej.
Utalentowani uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na scenie i byli niewątpliwie atrakcją pikniku.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i spędzili z nami ten dzień pełen uśmiechu, konkursów, zabaw i sportowych atrakcji.
https://radom.naszemiasto.pl/rodzinn.../gh/c13p2-28984505/13
- Szczegóły
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu, Polski Związek Wędkarski oraz Agencja Marketingowa GOLIAT FILM zapraszają mieszkańców Radomia i okolic na wyjątkowe wydarzenie!
Kiedy i gdzie?
• Data: 09.05.2026 r.
• Miejsce: Nad Zalewem Borki w Radomiu
• Godzina: Startujemy o 14:30!
O Pikniku Edukacyjno-Społecznym "Zrozumieć Wodę", która odbędzie się w sobotę nad zalewem na Borkach, mówią organizatorzy: Ewa Czerwiec, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej 5 im. M. Dąbrowskiej w Radomiu i Piotr Goliat, szef Goliat FILM Rozmowę prowadzi Joanna Stachurska-Ruszkowska | Radio Radom 87,7FM |
https://www.facebook.com/share/v/1CiivkSyrh/
- Szczegóły
Z okazji nadchodzącego, wyjątkowego święta – 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, cała społeczność szkolna włączyła się do wspólnego świętowania w radosnej, patriotycznej atmosferze!
28 kwietnia 2026r. odbył się KONKURS WIEDZY O KONSTYTUCJI 3 MAJA w formie gry terenowej dla uczniów klas VI-VIII na terenie szkoły. Na korytarzach szkoły rozmieszczonych zostało 15 pytań oznaczonych kodami QR. Po zeskanowaniu kodu uczeń otrzymywał dostęp do pytania konkursowego.
Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat: twórców Konstytucji, obrad Sejmu Wielkiego, głównych postanowień dokumentu, daty i miejsca uchwalenia, obalenia Konstytucji, obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”, obchodów rocznicy uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
W konkursie wzięło udział 75 osób z klas 6-8. Zadania konkursowe ukończyło 68 uczniów.
33 uczniów udzieliło 100% poprawnych odpowiedzi w quizie konkursowym.
30 kwietnia 2026r. o godz. 9:00 odbył się uroczysty apel dla uczniów klas 5–8.
Uczniowie poprzez przygotowany montaż słowno-muzyczny starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju.
Natomiast o godz.10:00 cała społeczność szkolna wzięła udział w wielkim happening'u przed budynkiem szkoły tworząc biało-czerwoną wspólnotę!
W strojach w barwach narodowych, z gadżetami sportowym i kibicowskimi (biało-czerwone szaliki, gwizdki, kołatki itp.) pokazaliśmy, że patriotyzm to powód do dumy i świetnej zabawy!







